Bomba ekologiczna cdn.

Bomba ekologiczna cdn.

W miejscowości Piskornia dziś, 4 grudnia odbyła się wizja lokalna w sprawie niebezpiecznej substancji o której wspominaliśmy w artykule „Bomba ekologiczna w Piskornii”. W Wizji lokalnej brał udział min. Wójt Gminy Pokrzywnica Adam Rachuba, właściciel nieruchomości na którą wywieziono niebezpieczne substancje, radna Iwona Ostaszewska. Ustaliliśmy, że właściciel nieruchomości złożył w gminie oświadczenie w sprawie substancji.
Radio Dla Ciebie podało wczoraj, że „ maź, w której znaleziono rtęć, nikiel, chrom, a także bakterie salmonelli i jaja glist, zalegała do niedawna na nielegalnym składowisku. Choć z terenu Piskornii zniknęła w połowie listopada, mieszkańcy wciąż boją się o swoje zdrowie” http://www.rdc.pl/informacje/bomba-ekologiczna-pod-pultuskiem-smierdzaca-maz-niepokoi-mieszkancow-piskorni/.
Radne Grażyna Leleń i Iwona Ostaszewska o sprawie wysypisk poinformowały już odpowiednie organy ścigania.
Zaczynają do naszej redakcji dzwonić i wysyłać e-maile w tej sprawie mieszkańcy oraz dziennikarze śledczy mediów ogólnopolskich. Mieszkańcy wskazują na inne dziwne „wysypiska” w gminie Pokrzywnica. Sprawa wydaje się bardzo rozwojowa. Jeżeli informacje się potwierdzą, będziemy mieli do czynienia z dużym „zanieczyszczeniem” środowiska. Dochodzą również wieści, że osady mogły zostać, w niektórych rejonach gminy Pokrzywnica, rozgarnięte i przeorane na polach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

*