Kto powinien być Burmistrzem Pułtuska?

Kto powinien być Burmistrzem Pułtuska?

Rozpoczynamy dyskusję, kto Burmistrzem Pułtuska. Czy może obecnie urzędujący od 2002 roku Wojciech Dębski, czy może ktoś inny. Jak wiadomo w Pułtusku odbędzie się, 20 października referendum o odwołanie Burmistrza Wojciecha Dębskiego przed upływem kadencji. Grupa inicjatorów zebrała wystarczającą liczbę podpisów, co nie jest łatwą sprawą. Wymaga to nieprawdopodobnego zaangażowania, determinacji.
Przez media w Polsce i w Pułtusku przetacza się lawina, że referendum jest „be”. Na spotkaniach przywołuje się opinię doradcy Prezydenta RP, profesora Jerzego Regulskiego (profesor nadzwyczajny nauk technicznych, Przewodniczący Rady ds. Reform Ustrojowych Państwa za Premiera Jerzego Buzka) – autora ostatniej nieudanej reformy samorządowej.
Jak jest to nieudana reforma, Polacy każdego dnia dowiadują się w urzędach samorządowych w całej Polsce. System wyboru władzy wykonawczej w wyborach bezpośrednich sprawdza się wyśmienicie w krajach anglosaskich. W Polsce kontrola społeczna nad władzą została ograniczona praktycznie do możliwości ukarania pychy WŁADZY (profesor nie jest politologiem, więc ma prawo tego nie wiedzieć), tylko w jeden sposób. Poprzez odwołanie w referendum. Ustawodawca „zapomniał” wprowadzić np. kadencyjności urzędów, czyli np. dwie kadencje (jak to jest w przypadku ubiegania się o urząd Prezydenta RP). Niestety ciężko jest szukać kadencyjności w nowym projekcie, przygotowanym przez doradcę Prezydenta, a wcześniej autora ustawy. Czego się ustawodawca boi? Kontroli społeczeństwa nad swoimi pieniędzmi?
Jako szary, przeciętny obywatel chcę kadencyjności. Jeżeli nie chce ustawodawca wprowadzić jej, to ręce precz od jeszcze większego ograniczania kontroli nad władzą. Szwajcarzy (małe ale piękne i bogate państwo) uważają referendum jako najdoskonalszą formę demokratycznego udziału obywateli w zarządzaniu własnym państwem, gminą, ulicą itd.
Referendum jest najtańszą formą kontroli społeczeństwa demokratycznego nad władzą.
Uważam, że 11 lat bycia Burmistrzem (władzą wykonawczą), to wystarczająco dużo czasu aby wykazać się, co zrobiło się dla całej lokalnej społeczności. To nie ma być sposób na życie, aż do grobowej deski. Dlatego chcemy zadać pytanie na naszym portalu: Kto Burmistrzem?
Znajdziecie Państwo w sondzie propozycje kandydatur. Jesteśmy ciekawi, Waszej opinii.
Zakończyliśmy już testowanie działania Sondy, która została wyzerowana. Dziękujemy tym wszystkim, którzy poprzez głosowania pomogli nam wyeliminować błędy.
Zacznij dzień z Głosem Pułtuska.

Kto Burmistrzem?

Wyniki

Loading ... Loading …

70 komentarzy to “Kto powinien być Burmistrzem Pułtuska?”

 1. Latek? Kto to do uja jest Latek?

 2. Wywalcie z sondy ludzi z układu, to wynik będzie prosty. ;)

 3. Każdy jest w JAKIMŚ układzie. Pułtusk to małe miasteczko.

 4. Burmistrzem Pułtuska powinna zostać Pani Dyrektor Szkoły nr 2 na Popławach. Zobaczcie jak wygląda szkoła XXI wieku, za sprawa Pani Dyrektor. Nie znam nazwiska, ale mój wnuczek podjął tu naukę w klasie I-szej i byłem na rozpoczęciu. Cudownie!!!!! Sprawdźcie sami!! Taki menadżer potrzebny jest miastu, brawo!!

 5. Wypraszam to sobie. Ja w układzie nie jestem. I brzydzę się nimi.

 6. Zależy, jak się rozumie słowo ,,układ”.
  Układ – to struktura powiązanych ze sobą elementów;
  stosunek wzajemny, zależność; umowa, porozumienie; powiązania,relacje w zborowości, np.układy towarzyskie, które moga być dobre lub złe. Jeśli ktoś brzydzi się układami to znaczy ,że żyje poza społecznością, w samotności, bez koleżanek, kolegów, przyjaciół, …
  itp.

 7. Jeśli Szkoła nr 2 zasługuje na miano szkoły XXI wieku to zapewne jest to również zasługa obecnego pana burmistrza, bowiem dla tej szkoły organem ją prowadzącym jest gmina Pułtusk. Być może jednak pani dyrektor ma jeszcze inne, poza gminą i subwencją oświatową, źródła finansowania, co świadczy o zapobiegliwości.
  Dobrze, że rozwój szkoły dostrzegają i doceniają uczniowie i ich rodzice.

 8. Świetnie Pani Elżbieto! Pokazać trzeba nieogarnietym ktoś tu rządzi. Dyrektor to tylko narzędzie w rękach Burmistrza. Niech nam żyje Wojciech Jedyny!

 9. Proszę nie sprowadzać dyrektorów szkół do roli narzędzi. To pogardliwe i niesprawiedliwe. Niestety, za sprawą polityków, szkoły upolityczniono i ubezwłasnowolniono, bowiem dyrektorów powołuje burmistrz w drodze konkursu lub przedłużenia kadencji. Nie znane mi są sytuacje, by dyrektorzy dyskutowali z zarządzeniami i decyzjami burmistrza. Uważam jednak,że lepiej by było, gdyby dyrektorów powoływały Kuratoria Oświaty a szkoły były bezpośrednio finansowane i rozliczane przez MEN. Wtedy uniknęlibyśmy wielu podejrzanych sytuacji.
  Mój poprzedni wpis nie umniejsza roli i gospodarności P. Dyrektor Szkoły nr 2,jedynie jest informacją, że finanse szkoły ustala burmistrz a zatwierdzają radni.Jednakże dyrektorzy mogą pozyskiwać środki z innych źródeł, co zapewne czyni P. Dyrektor Szkoły nr 2.
  Co do Wojciecha, Jedynego ,jak sugeruje StrosKany, to nie sądzę, by był wieczny.

 10. A czym kierują się dyrektorzy przyznając nagrody nauczycielom? I czy info o tym kto i za co nagrodę dyrektora czy burmistrza otrzymał jest gdzieś ogolnodostepna?

 11. W hecy z referendum najciekawsze jest odwrócenie ogólnokrajowej tendencji. najbliższym przykładem jest oczywiście stolica. Tam lud chce wykopać władzę z PO, u nas z lokalnej mutacji PiS. Tam PO zniechęca do udziału w referendum – w mieście nad Narwią prawica.
  Abstrahując od okoliczności i własnych przekonań uważam, że postawa taka – tzn. zniechęcanie społeczeństwa do udziału w demokracji – jest niezwykle szkodliwa i demoralizująca. Można nie zgadzać się z organizatorami, ale należy to wyrazić w głosowaniu i pozwolić na to innym.

 12. Zachęcam do aktywności obywatelskiej i proszę zapoznać się ze strona ZMIELENI.pl Pawła Kukiza, tylko pod nadzorem społecznym, obywatelskim, możemy sprawnie, aktywnie działać. Wszyscy razem bez względu na podgrzewane sztucznie podziały i sympatie polityczne, a szczególnie w miasteczkach około 20tys mieszkańców, gdzie znamy się niemalże wszyscy, a na pewno już z widzenia. Referendum to szczególna procedura demokratyczna, a udział w referendum świadczy o poziomie edukacji, aktywności, determinacji i obywatelskiej postawie wyrażającej stanowczy protest, sprzeciw sposobom i polityce realizowanej przez lokalne władze.
  Zmieleni Pułtusk Info Bus 697 388 163

  • A ja mam dość Waszej aktywności obywatelskiej – wszędzie pełno tego natrętnego głosu. Wasze teksty, także te w gazecie, są bez ładu i składu – nikt Wam tego nie sprawdza? Dla mnie Wasza działalność jest taka z lekka karnawałowa, ponakładaliście maski stroskanych obywateli i robicie wielkie show. Z którego, jestem o tym przekonana, nic dobrego nie wyniknie.

   • Znaczy że ten stanie rzeczy Ci jak najbardziej odpowiada. Masz do tego prawo. I pewnie tak zostanie bo ludzie boją się iść na referendum. Znając życie w komisjach będą popaprańcy notujacy ktoś przylazl by zaszkodzić. Naszemu dobroczyńcy. Amen.

    • A może ludzie nie pójdą na nie nie ze strachu, tylko z przekonania, że to przedstawienie, zabawa w piaskownicy kilku chłopaczków, którzy od czasu do czasu przesiadają się do samochodziku i krążą po mieście jak te kraczące wrony.

 13. Dwie sprawy…
  1. Jeżeli chcesz zobaczyć jakie poglądy ma prawdziwa prawica to proponuję przeczytać to tutaj:
  http://nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy
  PIS od PO różni się tym, że PIS jest bardziej religijny, a i że PIS chce zwiększenia płacy minimalnej do 1800 złotych. Za to wprowadzi podatek podobnież uderzający w banki, a tak naprawdę banki podniosą sobie prowizje i zapłacimy za to MY!
  2. Co do szkoły. Wolałbym sam na początku roku zapłacić w sekretariacie szkoły (bądź przelewem) pieniądze za semestr nauki mojego dziecka w szkole i mieć wpływ na to czego moje dziecko będzie uczone w niej. Dyrektor i nauczyciel będzie wtedy traktował każdego ucznia indywidualnie a nie na sztukę. (pieniądze dostają za ucznia a nie jakość kształcenia).
  3. Jeżeli ktoś myśli że np. takie liceum im. stefana batorego jest takie świetne bo ma świetnych nauczycieli to rozczaruję poniektórych. Rankingi szkół są sporządzane nie na podstawie wyników matur ale na podstawie ilości wygranych olimpiad i zajętych miejsc na tychże. Przez co nasze LO wiele traci, bo przyjeżdżają do wielu naszych nauczycieli po korepetycje dzieci z płońska czy ciechanowa.
  4. To co w 2 o szkołach, to samo tyczy się służby zdrowia. Jeżeli czyta ktoś młody to niech sobie przypomni jak próbował się zarejestrować do lekarza a w kolejce przed nim było 10 czy 15 przysłowiowych babć które miały siłę wstać o 7 żeby przyjść i pogadać sobie przed drzwiami do gabinetu.
  5. Popieram projekt zmielonych i pana Pawła Kukiza. Wiem, że zmieleni to organizacja promująca i edukująca ludzi, ale gdyby przyłączyła się do KNP mogłaby wprowadzić ich do sejmu z o wiele większym poparciem niż 5-6%, a w zamian panowie na prawicy mogliby próbować w sejmie forsować postulaty zmielonych.

  • @Wojtek p. 4: Gdzieś już słyszałem taką opinię. Konkretnie taki pogląd wyraziła obecna minister sportu a wówczas posłanka PO, Joanna Mucha, mówiąc, że starsi ludzie chodzą do lekarza dla rozrywki. Dodała przy tym, że nie widzi sensu w robieniu operacji biodra u 85-latka i w ogóle uważa, że starsi ludzie to kłopot, bo „chodzą do lekarza co dwa tygodnie dla rozrywki”. Chyba nie muszę tłumaczyć młodym, że ludzie starsi częściej chodzą do lekarza, gdyż częściej chorują. Ponadto niektóre choroby wieku podeszłego wymagają regularnego przyjmowania dużej ilości leków na receptę, więc przynajmniej raz na miesiąc muszą iść do lekarza po nową receptę.

   • Ja nie mam nic do ludzi, którzy muszą i tyle.
    Ja mam do tego systemu, że muszę iść po receptę. Farmaceuta równie dobrze wie jaki lek powinien mi dać żeby mi nie zaszkodził – śmiem twierdzić że o wiele lepiej niż lekarz zna działania poszczególnych leków.
    Problem polega na dwóch rzeczach jeżeli mówimy o „chodzeniu po receptę”.
    1. Jakiś czas temu wprowadzono że lekarz nie może wcześniej wypisać recepty a my tylko odbierzemy ją w okienku rejestracji – teraz lekarz musi nas zobaczyć, a my wypowiedzieć sakramentalne „ja po receptę na xxx”, chora sytuacja.
    2. Jest to związane z poprzednim punktem, lekarz za każdą wizytę dostaje złotówki, ile trwa wypisanie recepty na wskazany przez nas lek? No to lekarz zarabia spore pieniądze na wypisaniu tego co my chcemy żeby napisał. Pokażcie mi chorego, który wie co powinien przyjmować ale przyjmuje co innego dla własnego widzimisię.

    Naprawdę ludzie włączcie sobie wystąpienie kogoś z Kongresu Nowej Prawicy. Konrad Berkowicz, Piotr Najzer czy Artur Dziambor i posłuchajcie tego co proponują.

 14. No no no… jest w czym przebierac haha :D

 15. no no no, jest w czym przebierac ;)

 16. dyrektorka szkoly na poplawach? ciekawe za co taki ladny obiekt „zbudowala” domyslam sie ze za wyproszone dotacje i kredyty. typowo PRLowskie myslenie, szkola powinna miec okolo 80% aktywow finansowych (fundusz inwestycyjny niskiego ryzyka) zbieranych z dotacji prywatnych i publicznych, 20% aktywa stale (budynki), a na wydatki i inwestycje tylko to co ten kapital im zarobi. Tak dzialaja publiczne instytucje, szpitale etc. w normalnych krajach.

  Koniec zebractwa i dziadostwa.

 17. Pełna zgoda Wojtku. Pseudo różnic miedzy partiami można się doszukiwać

 18. Panie Pawle, 4 pytanka.
  1. Kogo sam pan osobiście widział na urzędzie burmistrza miasta Pułtusk?
  2. Czy mogłaby to być, pana zdaniem, osoba 20-26 lat? I dlaczego?
  3. Czy ma pan jakiś kontakt z Kukizem?
  4. Czy ma pan wiedzę na temat propozycji współpracy dla zmielonych z jakąś partią polityczną?
  Oczywiście liczę na szerszą odpowiedź niż „tak” :P

 19. Na pierwsze pytanie odpowiem i podam nazwisko, kiedy do referendum w Pułtusku 20 października pójdzie co najmniej 8 tys mieszkańców. Pułtusk potrzebuje Burmistrza fajtera, zdeterminowanej osoby, która wyraźnie widzi cel i wierzy w powodzenie, a ponieważ mieszkańcy stracili zaufanie do polityków wszelkiej maści, a gramy dla wygranej nie dla samej gry, dlatego kandydat powinien być wyrazisty nie obłudny, bez uprzedzeń, otwarty na współprace oparta głównie na apolitycznych organizacjach pozarządowych, społecznikach i aktywnych obywatelach bez względu na sympatie polityczne. System jaki funkcjonuje od lat tworzony i utrwalany przez polityków i partie polityczne hierarchia, ustalone szczeble kariery, rękami tak zwanych kretów wciągających, przyciągnął i wchłonął co aktywniejsze jednostki gospodarując elektoraty, blokując nie jednokrotnie ważne inicjatywy z prostej przyczyny, weźmiemy aktywistę jednego czy drugiego na czas poczekamy aż się wypali i przystosuje. Zaangażowanym nie tylko młodym ludziom, wystarczy nie zamykać drzwi przed nosem i bez przerwy, aż tracą zapał i opuszczają ręce, ale wolna droga i otwarte drzwi to stanowi oczywiste zagrożenie dla dinozaurów, polityków żądnych władzy i pieniędzy.
  Na drugie pytanie odpowiem bardzo krótko ponieważ szersza odpowiedz podałem wyżej. Oczywiście że może to być osoba w wieku 20-25 lat ale czy uda się przekonać do niej większość, pamiętając o tym wszystkim o czy pisze i o planie rozwoju miasta.
  Kontakt z Kukizem mam i każdy go może mieć przez strony Zmieleni.pl, to żadna tajemnica.
  Zmieleni to ruch społeczny i działania na rzecz jednomandatowych okręgów wyborczych, wszelkie działania jakie prowadzi sztab prowadza do porozumień w kwestiach zawartych w publikacjach na stronach ruchu, szanse na porozumienia z partiami politycznymi oczywiście są, a szczególnie 48godz przed wyborami, myślę ze się rozumiemy. Ja osobiście uważam ze silny samodzielny ruch społeczny odegra decydująca role być możne jeszcze jedna kadencje trzeba będzie przeczekać. Partie polityczne nie sa zainteresowane ideą Zmielonych i ruch JOW, to powszechnie stosowane rozwiązanie w krajach wysoko wyedukowanych jest dla partii politycznych w Polsce w wydaniu obecnym samobójstwem, politycy jak ognia boja się odpowiedzialności bezpośredniej tak jak referendum. A ja przykładem stosowanym wprowadził bym kare, mandat w wysokości 2500tys zł za brak zaangażowanie i nie branie udziału w wyborach wszelkiego rodzaju głosowaniach powszechnych lub referendach, tylko zwolnienie lekarskie i inna szczególnego rodzaju przyczyna może być usprawiedliwieniem, uważam że to obowiązek każdego mieszkańca miasta, miasteczka czy regionu, to tak na marginesie ale w odniesieniu do pytań. Kandydata na Burmistrza wskazać powinni mieszkańcy miasta nie partie polityczne. Mam nadzieje, ze odpowiedzi są odpowiednio czytelne, proste nie skomplikowane i nie ubrane w zbędne szatki. Zmielony Pułtusk Info Bus 697 388 163 . Jeśli wystąpiły jakieś błędy to przepraszam i proszę je samodzielnie korygować.

 20. Andrzej Kwiatkowski // 3 października 2013 at 10:11 // Odpowiedz

  Słów kilka w sprawie sondażu „KTO BURMISTRZEM?” na stronie gazety „GŁOS PUŁTUSKA”.
  Nie przeceniałbym sondażu-zabawy… Mnie na przykład nikt nie pytał o zgodę na bycie sondowanym, ale skoro już jest się publiczną postacią, to głupotą byłoby odmówić czy protestować z tego powodu. Z drugiej strony – bawmy się! Co nam szkodzi? Co innego – faktyczni kandydaci na tę funkcję: w Pułtusku wraz z akcją referendalną „skończyły się żarty, a zaczęły się schody”; każdy realny kandydat na burmistrza będzie musiał wykazać się w przyszłości wiarygodnym programem naprawczo-rozwojowym, co musimy egzekwować i czego mojemu Miastu z serca życzę. P.S. A swoją drogą dziękuję wszystkim tym Osobom, które zagłosowały/zagłosują na mnie w tym sondażu. Widzę, że cieszę się niemałym uznaniem, a to uszczęśliwia i zobowiązuje do bycia, przede wszystkim wobec głosujących (choć nie wyłącznie), naprawdę uczciwym człowiekiem. A o to Kochani możecie być spokojni. Od zawsze staram się nim być!

 21. Czy brak stopki redakcyjnej w papierowym wydaniu Głosu to ukrywanie kolejnego układu? Zmieniamy starego na nowego-uwikłanego? ;)

 22. Według mnie, pierwszą i w zasadzie jedyną rzeczą jaką należało by przeprowadzić to debata.
  Debata wszystkich kandydatów (oczywiście mówimy już o kampanii), taka debata pokazałaby wyborcom to, że ewentualny burmistrz nie idzie na nazwisko ale na program.
  Pytania winne być opracowane przez redakcje pułtuskich mediów, powinni zadać pytania ludzie typu rektor AH – apolityczni oraz powinni dostać tydzień czasu internauci na zadawanie swoich pytań.

 23. Debata np. w kinie, lub we wspomnianej AH. Wszystko nagrane i udostępnione w pułtuskiej TV. Co myślicie?

 24. Nie ma pułtuskiej tv. Miasta nie stać było na utrzymanie strony zrobionej za kilka tysięcy zl.

 25. AH apolityczna?
  Nie wierzę, że ktoś w to wierzy.
  Wolne żarty!

 26. AH to AH. Ma uczyć i tyle. Pewnie ma Pani na myśli ludzi w niej pracujących? Radzę te dwie rzeczy oddzielić, każdy ma prawo mieć poglądy, nawet polityczne. AH potrafi zaprosić do siebie każdego, bez znaczenia jest opcja polityczna. Tego oczekuję też od mojego Miasta. Nadaremnie.

 27. warto rozważyć może inne kandydatury na Burmistrza. ja mam włąsną . pułtuszczanina Pana Pułkownika Sławomira Skwarskiego. Swietnego szefa i gospodarza ktory przez wiele lat byl dyrektorem warszawskich instytucji. przyszło mi pracować pod Jego rządami i stad wiem ze otworzyłby Pułtusk na świat i wniósł toche inne spojrzenie na to miasto i ludzi ktorzy w nim zyją . a i co najważniejsze to człowiek spoza jakichkolwiek układów pułtuskich….hmmmm….warto pomyśleć . a Pana zachęcam do kandydowania

 28. trzeba wspiera ludzi kreatywnych i pełnych energii.Jednak uważam ze uczciwosc to najważniejsza cecha!!!Bo jak ktoś jest uczciwy to bez względu na poglady, zaintereswania i „układy” jest zawsze czysty – nie kombinuje!!!Taki człowiek zawsze zyska uznanie w oczach mieszkanców bez względu na zasobnosc portfela. Mój lider jest tylko jeden i wiem ze on wygra to K. Nuszkiewicz

 29. Do StroKanego. To oczywiste, że każdy powinien mieć jakieś poglądy.
  Bezideowość – niebezpieczna.

 30. Cały ten szum z odwołaniem burmistrza nie sprzyja precyzyjnemu wyjaśnieniu co będzie po referendum. Może ktoś kompetentny wyjaśni to. Zacznę od tego, że burmistrz Dębski nie jest z PiS. Jeśli burmistrz zostanie odwołany czeka nas zarząd komisaryczny. Kto będzie komisarzem? Czy będzie to osoba mianowana przez władze nadrzędne, np. marszałka województwa mazowieckiego a może samego premiera? Wtedy nie trudno wyobrazić sobie, że komisarzem zostanie ktoś z PO lub PSL a może ktoś z Ruchu Palikota. Czy będzie lepszy? Na pewno będzie inny. Może bardziej poprawny politycznie. Ponadto oznacza to dodatkowe koszty dla gminy. Na przykład komisarzem gminy Winnica został Adam Łossan, były burmistrz Zielonki, związany z frakcją posła Platformy Obywatelskiej Andrzeja Halickiego. Nie trudno sobie wyobrazić, że będzie codziennie dojeżdżał z Zielonki na koszt podatnika plus jego uposażenie itp.
  Pytam więc jaki sens ma ranking „Kto na burmistrza?” jeśli będzie to osoba mianowana.

  • Alek, p. Dębski jest w PiS, co podkreślał, kandydując na burmistrza,komisarza powołuje wojewoda, wyniki referendum jeszcze nie wiadome, na zapas nie masz się co martwić, czym innym jest ranking „kto na burmistrza” a czym innym powołanie komisarza, komisarz to nie burmistrz, burmistrzem zostaje osoba wybrana w wyborach bezpośrednich, zupełnie nie rozumiem „poprawności politycznej” co to jest? A w Winnicy wójt zrezygnował sam, komisarz do czasu wyboru kolejnego wójta, synekura tymczasowa, w Pułtusku na koszt podatnika mamy burmistrza i tylko to mamy.

   • Poprawność polityczna to takie coś, co nie pozwala normalnej osobie złodzieja nazwać złodziejem i złapać go bo zostanie oskarżony o czynną napaść, mordercy powstrzymać lub ew. zabić w obronie własnej.
    Nasza wolność wypowiedzi i czynów jest zabierana powoli, nie dostrzegamy tego bo jest właśnie po kawałku nam wyrywana. Za PRL stawialiśmy opór bo była nam wolność wyrywana całymi płatami. Żeby było śmiesznie więcej wolności było za komuny :D

 31. Niedawno usłyszałam,że raczej nie powinno się iść na referendum, bo…
  Zacytuję więc słowa sędziego (w stanie spoczynku) Trybunału Konstytucyjnego i fragment artykułu z ,,Gazety Polskiej”nr40 z 2 października 2013r.,str.6:
  ,,Demonstracją braku klasy jest nawoływanie do bojkotu referendum. Także – w przypadkach wysokich urzędników państwowych – co najmniej wątpliwe prawnie…Zachodzi podejrzenie złamania art.250 kk:,,Kto, przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużywanie stosunku zależności wywiera wpływ na sposób głosowania osoby uprawnionej albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5″.
  Jeśli sprawujący władzę , któremu podlegają tysiące urzędników, mówi także do nich,że nie mają brać udziału w referendum, to jest to nadużycie stosunku zależności. Ci urzędnicy mogą bać się, że jeśli na referendum pójdą, zostaną ukarani brakiem premii czy awansu”.

 32. Kilkadziesiąt osób w sondzie i ilość głosów ciągle rośnie, uważa jednak ze Burmistrzem powinna być inna osoba.
  Wobec tego proszę podsuwać redakcji konkretne propozycje osób. Jedna nowa propozycja padła, komentujący podpisując się niciem, Obywatel Pułtuska, proponuje Pana płk. Sławomira Skwarskiego, być może doprowadzimy do plebiscytu i może uda się to czego mieszkańcy oczekują wybrać kontrkandydata dla person wystawianych przez partie polityczne do których mieszkańcy stracili zaufanie.
  Ja np. pierwszy swój głos oddałem również na innego kandydata bo mojego nazwiska jeszcze nie było na liście, a ufam tyko sobie, wiem czego miasto potrzebuje i sam proponowałem SŁawka Popko, znaną postać w kręgach Akademii Humanistycznej i Domu Polonii, były specjalista ds. kontaktów międzynarodowych urzędu miejskiego w Pułtusku, wykazał się zbyt dużą fachowością i nie subordynacja, która polegała na zbyt dużej ilości nawiązanych i podpisanych konkretnych propozycji współpracy międzynarodowej pomiędzy Pułtuskiem, a pięcioma miastami w pięciu krajach Europy, został zwolniony po kilku miesiącach, był za dobry jak na zaniżane pułtuskie standardy przez panujących nam lokalnych politycznych urzędników. Ale Panie i Panowie politycy musieli sobie zdawać sprawę, choć mam co do tego pewne wątpliwości, czy przyszło im do głowy, że społeczeństwo się edukuje, uodparnia na głupotę i powszechnie panująca patologie, że w końcu się odważy i głośno wyrazi swój sprzeciw, czego właśnie jesteśmy świadkami. Oto referendum, objaw sprzeciwu obywatelskiego, wobec wieloletniego bezmyślnego, patologicznego zarządzania majątkiem, wyjątkowego miasteczka jakim jest1000letni Pułtusk, perły w koronie Polski. Mamy referendum i mamy szanse po raz pierwszy…….

 33. Panie Pawle, skąd Pan czerpie informacje o kandydatach na burmistrza? czy od samych kandydatów?
  Myślę, że jeśli ktoś chce iść na referendum,bo i sprawę Pułtuska traktuje poważnie i rzetelnie, to dla niego najważniejszy jest program dla miasta i znajomość konkretnego z dokonaniami kandydata. Niepoważne wyciąganie ludzi jak królików z kapelusza przez iluzjonistę, tylko ośmiesza inicjatywę społeczną i zniechęca. Ta gazeta, tak rozumiem, jest głosem mieszkańców Pułtuska w waznych społecznych sprawach, a nie humorystycznym tygodnikiem. Jeśli traktujemy tak sprawę to jest to zwykła heca dla hecy. Przepraszam , ale tak to rozumiem.
  A może to odciąganie opinii publicznej od innych spraw?

 34. Z sondażu wynika, że trzeba głosować na Różę. Reszta to jeden chu*. ;-}

 35. Panie StrosKany.
  Ale to już było.
  W tym samym garncu od dawna Pani Róża. Którą to już kadencję?Jakieś spektakularne dokonania?
  Na pewno po ostatnich wyborach intratne posadki dla siebie i męża.O innych dokonaniach nie słyszałam.Chyba sponsoring.Takie gesty dla głodnego, spragnionego ludu. Ale gesty, to fakt. Jak się ma – to się daje.W tej chwili nie wierzę w zmiany, jeśli myślenie idzie w takim kierunku. To tylko przesuwanie pionków na szachownicy. Niestety!
  A Pana Pawła proszę o wyjaśnienie, co z tym transportem czekolady. Ktoś zjadł, czy ukradł, skąd ten transport i do kogo trafił? Nie bardzo rozumiem . Od dawna jestem jakaś niekumata, po prostu ,,NIEUDACZNIK”, nieudacznik i już.

  • Pani Elu, innymi słowy chodzi o kiełbasę wyborczą lub słodzenie na boku, a to nie wybory, a referendum To w odniesieniu do poprzednich lat działalność politycznych urzędników. Dotyczy również sondowanych. W żargonie młodych, moich dziec również, słyszę i szybko się uczę, teraz mówi się, nie o kiełbasie, a o czekoladzie, transportach czekolady.
   Pozdrawiam Paweł

 36. To jak nie Róża to może jednak Nuszkiewicz? Medialnie robi wszystko profesjonalnie, a że każdy w peeselu orze jak może i ciągnie do siebie też co może to trudno. Niech ciągnie ale i dla miasta niech coś skapnie.

 37. Kto zostanie burmistrzem, zadecyduje wiekszość najprawdopodobniej w r.2014.
  Kto wtedy będzie kandydował? Nie wiem,bo układy partyjne są nieprzewidywalne i trzeba w nich tkwić. Najpewniej W. Dębski, bo poprzez referendum może wzmocnić swoją pozycję.Ale o tym, po tym (po referendum).

 38. To prawda,co piszesz StrosKAny,ale wiadomo, że Władzy- władzy nigdy dość.
  A są i tacy, którzy przylepiają się jak g… do statku i beż skrupułów krzyczą : PŁYNIEMY. Obserwuję to każdego dnia.

 39. No to PSL ładnie nabija swojemu wynik. Po wsiach serwery aż hucza pewnikiem

 40. Mieszkanka też dołączyła do piaskownicy, bo włączyła się do zabawy… A ja myślę, że REFERENDA to ŚWIĘTA DEMOKRACJI. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to faktycznie niech siedzi w piaskownicy, bo chyba nie rozumie istoty społeczeństwa obywatelskiego. Jak poważnie można traktować kogoś, kto sam rezygnuje z obywatelskich praw?Konformista? Niewolnik? Tchórz?…

  • Pozdrawiam Panią, Pani Elu i wszystkich zwolenników, budowy społeczeństwa obywatelskiego.

  • Nigdzie nie napisałam, że sama idea referendum jest zła. Ale nie można szafować tą możliwością ot tak, bo się komuż spodobała. Wówczas prawo doprowadzi do bezprawia. Referendum w Pułtusku jest niepotrzebne. Jest tylko sianiem fermentu i zbędnego zamieszania. Przekonacie się po wynikach.

   • Referendum jest wyjątkowo uzasadnione, bo merytoryczne. Czy nie widzisz co się dzieje w mieście, jakie jest jego postępujące zadłużenie? A może jest to dla ciebie nie wygodne. Referedum w stolicy to polityka a w Pułtusku merytoryczne.

    • Tak, bardzo merytoryczne. Słychać to np. w stwierdzeniu „to my odpowiadamy na apel Stolicy Apostolskiej i papieża Franciszka i robimy pozytywny raban w parafiach”. Jeden z wielu żenujących tekstów wygłaszanych z Waszego Info Busa.

     • Może brzmi to śmiesznie ale jest prawdą. Proboszczowi Pultuska skrzydełka by opadły. Zamiast na organy kasa poszłaby np. na nagrody burmistrza dla nauczycieli.

 41. ffds fdsdffs // 13 marca 2014 at 23:12 // Odpowiedz

  Prewecki

 42. Tylko Kwiatek! To jest jedyny fachura i od nikogo niezależny! On by to zebrał do kupy. Chodziliby jak w zegareczku!

 43. Magdalena Stępniewska // 20 sierpnia 2014 at 20:03 // Odpowiedz

  Burmistrzem powinien zostać dyrektor z CKR Golądkowa. Na pewno zrobiłby tyle co w Golądkowie albo i więcej.Zapraszamy na Zjazd Absolwentów 6 września wtedy będziecie mogli porównać placówkę z lat przeszłych a terażniejszą .

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

*